Seno laikmetu griežos

JĀNIS KLĒTNIEKS, Seno laikmetu lokos


Kas bijuši Eiropas ziemeļos sastopamie megalīti - kulta celtnes, apbedījumu vietas vai varbūt senas observatorijas? Kad seno civilizāciju pārstāvji sākuši skaitīt mēnešus un gadus? Kur un kā radušās pirmās rakstu zīmes? Kādi priekšstati par astronomiskajām parādībām bijuši mūsu senčiem? 

Atbildes uz šiem un daudziem citiem mūsdienu civilizācijas vēsturei svarīgajiem jautājumiem mēģina rast grāmatā "Seno laikmetu lokos".

Jānis Klētnieks ir LZA goda doktors (Dr.sc.ing.h.c.), ģeodēzijas vēstures pētnieks, Latvijas astronomijas biedrības biedrs un vairāku grāmatu un publikāciju, tostarp lielu popularitāti guvušās grāmatas "Svētie noslēpumi", autors. Viņš 2006. gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. J. Klētnieks pētījis senās Baltijas iedzīvotāju astronomisko priekšstatu saistību ar citu Eiropas un Tuvo Austrumu tautu reliģiskajiem ticējumiem, tradīcijām un kultūrvēsturiskajām izpausmēm. Viņš piedalījies Karnakas tempļa un Džosera piramīdas izpētes darbos Ēģiptē, kā arī citu senatnes pieminekļu apsekošanā dažādās valstīs.

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Uzturā čia sēklas!