105 gadu veca japāņu ārsta vēstījumi

105 gadu vecā japāņu ārsta teiktais: „...pietiek sēdēt uz diētām un gulēt…"

Austrumi tā ir pasaules gudrības krātuve. Vienmēr esmu cienījusi Japānu un tās iedzīvotājus, taču Šigeaki Hinohara mani vienkārši satrieca. 

Viņš nodzīvoja laimīgus 105 gadus un strādāja klīnikā līdz pat pēdējai dienai. Tādu viedo nav bijis sen, un diez vai mēs tādus sastapsim tuvākajā nākotnē.
Viņa ieteikumi laimīgai dzīvei ir viegluma, vienkāršības un nebeidzamas žēlsirdības pilni. Lasi daktera Hinoharas ieteikumus un mācies.

Laimīgas dzīves noslēpums

1. Priecājies!
Prieka sajūta dod vairāk labuma, nekā miegs un ēdiens. Lūk, kā par to raksta dakteris Hinohara: ”Cilvēks saņem enerģiju ne tikai no miega vai ēdiena, bet arī no jautrības. Atcerieties, bērnībā, kad mums bija jautri, mēs aizmirsām pat paēst, un arī miegu mums nevajadzēja. Pieaugušajiem ir tāpat. Nav jānomoka savu ķermeni ar nežēlīgiem miega un ēšanas režīmiem.”

2. Ēd pareizi!
Japāņu ilgdzīvošanas noslēpums ir mērenība ēšanā. Tasīte kafijas no rīta, piens vai apelsīnu sula ar olīveļļu – lūk, arī visas brokastis. Pusdienas var izlaist vai minimalizēt. Ja esi aizņemts ar derīgu darbu, ēdiens tev nav vajadzīgs.

Vakariņās labāk ēst dārzeņus, zivis ar rīsiem. Gaļas lietošana jāierobežo. Divas reizes nedēļā pa 100 gramiem būs pilnīgi pietiekami, uzskata dakteris.

3. Plāno uz priekšu.
Pieraksti piezīmju blociņā nākotnes plānus. Domas materializējas – kad domā par nākotni, nav laika atskatīties pagātnē un raizēties par problēmām.

4. Izplati zināšanas.

Šigeaki Hinohara ir lasījis vismaz 150 lekcijas gadā. Katras lekcijas ilgums – līdz pusotrai stundai, un visu šo laiku viņš ir stāvējis kājās.

5. Ārsti nevar izārstēt visu!

Ja ārsts iesaka jums nodot kaut kādas analīzes vai veikt operāciju, pajautājiet viņam, vai viņš to pašu ieteiktu saviem bērniem, sievai vai citiem radiniekiem.

Šim daktera apgalvojumam ir stingrs zemteksts. 
Komerciālā medicīna vairs nav panaceja. 
Kāpēc cilvēkam liekas ciešanas, ja tā viņu nespēj izārstēt? Reizēm iemīļots skaņdarbs vai dzīvnieciņš palīdz labāk, nekā pieredzējuši ārsti.

6. Nežēlo sevi!
Fiziska slodze ne vienmēr jāveic sporta zālē. Pastaigas, velosipēds, lifta vietā kāpnes – tas ir daudz labāk, nekā nekas.Dīvāns – niknākais ienaidnieks, atpūsties vajag aktīvi. Savos 105 gados Hinohara, pārkāpjot uzreiz divus pakāpienus, lika strādāt saviem muskuļiem.

7. Lasi!

Atrodi savu iedvesmas grāmatu. Lai tā palīdz noteikt tavu mērķi dzīvē. Dakteris iesaka Roberta Brauninga „Abatu Fogleru”: „Ir jāizvirza sev lieli mērķi mākslā un dzīvē. Ja jūs grasāties uzzīmēt riņķi, tam jābūt tik lielam, lai to nevarētu uzzīmēt līdz mūža galam. Mums ir redzama tikai daļa no šī riņķa – loks, bet pārējais ir ārpus mūsu redzamības un mūsu dzīves.”


8. Sāpes vēl nav spriedums!
Mūsdienu slimnīcās ir jābūt vairāk jautrības: mūzikas, deju, dzīvnieku. Mākslas terapija palīdz labāk par zālēm. Pārslēdz uzmanību no sāpēm uz kaut ko interesantu, uzreiz aizmirsīsi par sāpēm.

9. Pārvērtē vērtības.
Dzenoties pēc materiālas pārticības, cilvēks aizmirst par galvenajām lietām – mīlestību, rūpēšanos, žēlsirdību. Gudra cilvēka vārdi par to: „Atcerieties – neviens nezina, kad pienāks viņa stunda. Sev līdzi visu neaiznesīsi.”

10. Zinātne kā māksla.
Cilvēkam nav iespējams palīdzēt ar zinātniskām formulām un pārgudrām frāzēm. Slimības ir cieši saistītas ar cilvēka dvēseli. Cilvēki ir dažādi, un pieejai ārstēšanai arī jābūt individuālai.

11. Esi gatavs negaidītajam.
Mūsu ķermenis spēj paveikt neiedomājamas lietas. Šigeaki Hinohara pastāstīja interesantu stāstu par to, kā viņš nonāca gūstā un paļāvās tikai uz saviem spēkiem. Mīlestība un cieņa pret savu ķermeni palīdzēs pārvarēt jebkurus fiziskos pārbaudījumus.


12. Atrodi skolotāju.
Atrodi atdarināšanas cienīgu paraugu. Un visiem spēkiem centies viņu pārsniegt. Hinoharas autoritāte bija viņa tēvs, vēlāk viņš iedvesmojās no citām personībām: ”Kad es nonāku grūtā situācijā, es cenšos iztēloties, ko šie cilvēki darītu manā vietā.”

13. Dzīvot ilgi – tas ir brīnišķīgi!
Baudi katru dzīves minūti, katru dzīves mirkli. Lai katra jaunā diena būtu labāka par iepriekšējo. Atceries par citiem, pēc 60 gadiem palīdzi visiem iespēju robežās. Nevajag prasīt neko pretī. Tas, ka esi dzīvs, arī ir visaugstākais atalgojums.


Doktors Šigeaki Hinohara no dzīves aizgāja 2017. gada 18. jūlijā. Viņš bija Tokijas Starptautiskās Svētā Lūkasa klīnikas prezidents un līdz pat mūža pēdējai dienai turpināja pieņemt pacientus.

Viņa bloknotā lappuses bija aizpildītas piecus mēnešus uz priekšu. Viņam bija 105 gadi. Cilvēks ar lielo burtu! Lai gaiša viņa piemiņa!
Nepieradušam ilgas un pilnvērtīgas dzīves noslēpumus ir grūti izprast, vēl jo grūtāk sekot tiem. Bet tieši tajos jau arī ir laimīgas dzīves būtība.
http://amizanti.lv/japanu-arsts-kuram-ir-105-gadi-kundzites-pietiek-sedet-uz-dietam-un-gulet-lai-ilgi-dzivotu/

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Uzturā čia sēklas!