Gada laikā uz ceļa cietuši pustūkstotis bērnu!

2015. gadā ceļu satiksmes negadījumos cietuši aptuveni 500 bērni

 
Pagājušajā gadā ceļu satiksmes negadījumos cietušo bērnu skaits sasniedzis teju pustūkstoti. Gandrīz pusē šādu gadījumu cietuši automašīnās esoši bērni, informēja Valsts policija.
Vislielākais cietušo pasažieru skaits fiksēts starp bērniem vecuma grupā no diviem līdz sešiem gadiem - 81.

Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšniece Vineta Mistre atgādina, ka pat nelielas sadursmes laikā nepiesprādzēts bērns vienmēr tiek izsviests no sēdekļa. Pat piesprādzēts pieaugušais, auklējot bērnu klēpī, sadursmes brīdī to nenoturēs, jo inerces spēks vairākkārtīgi pārspēj cilvēka svaru.
"Gada laikā situācija nav uzlabojusies. Diemžēl minētā statistika būtiski neatšķiras no iepriekšējā gada rādītājiem, tādēļ jāsecina, ka aizvien vēl ir vecāki, kuri nedomā par savu bērnu drošību. Negadījumi notiek. Arī pilsētās. Arī divu minūšu laikā," uzsvēra Mistre.
Valsts policija atgādina, ka bērnus, kuru augums nepārsniedz 150 centimetrus, automašīnā drīkst pārvest tikai vecumam un svaram piemērotā bērnu sēdeklītī vai uz svaram atbilstoša paliktņa. Bērnam obligāti jābūt piesprādzētam ar drošības jostu.
Tāpat policija vērš uzmanību, ka kopš šī gada sākuma Ceļu satiksmes noteikumos veiktās izmaiņas nosaka - automobilī, kura sēdvietas nav aprīkotas ar drošības jostām, aizliegts pārvadāt bērnus, kuri jaunāki par trim gadiem.
Video situācijai Lāčplēša ielā Rīgā- to jānoskatās katram bērnam:
Nozare.lv
iAuto

Saistošas tēmas:Haotiska skolu ēdināšanas sistēma

 

 

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Uzturā čia sēklas!