Dažuviet vidusskolu zinības skolniekiem augstākas par ģimnāzijām!

Skoleni_cika-media_large
Latvijas skolu reitinga līderis nemainīgs - Rīgas Valsts 1.ģimnāzija          
             
Skolēni atvērto durvju dienā Saeimā. Foto: Ieva Čīka, LETA
 
 
     

    
Latvijas skolu reitinga līderis ir nemainīgs, jo par absolūti labāko atzīta Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, ceturtdien vēsta laikraksts "Latvijas Avīze".
Draudzīgā aicinājuma fonda veidotajā skolu reitingā tā ir atkal soli priekšā citām skolām, iegūstot 8,29 punktus. Tas nozīmē, ka šīs skolas absolventi krietni labāk par citiem kārto centralizētos eksāmenus, jo reitingu veido, ņemot vērā šo eksāmenu rezultātus iepriekšējā mācību gadā,
raksta LETA.
Tuvākā sekotāja Rīgas Valsts 3.ģimnāzija ieguvusi 7,462 punktus. Tālākajā reitingā skolas viena no otras atpaliek tikai par dažām desmitdaļām. Kaut apbalvošanā, kas ceturtdien notiks Cēsīs, tiks izceltas un atsevišķi suminātas labākās ģimnāzijas, pilsētu un lauku vidusskolas, izglītības iestāžu iegūtie punkti ļauj salīdzināt ģimnāzijas ar parastajām vidusskolām.
Redzams, ka labākā pilsētu vidusskola ir Alojas Ausekļa vidusskola, kurai iepriekšējā mācību gadā gan bijis tikai viens absolvents, ieguvusi 7,95 punktus, tādējādi visu skolu kopvērtējumā nonākot otrajā vietā uzreiz aiz Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas.
Tik augstu šī skola nokļuvusi pirmo reizi, pērn ieņemot daudz zemāku pozīciju, kas liek domāt, ka izcils bijis vienīgais skolas absolvents, nevis visa skola. Jāpiebilst, ka arī citas parastās vidusskolas punktu skaita ziņā pārspēj lielu daļu ģimnāziju. Piemēram, Rīgas Centra humanitārā vidusskola pārspēj visas valsts ģimnāzijas, izņemot divas labākās.

Rēzeknē 1.vidusskola apsteidz abas pilsētas ģimnāzijas.
Reitings kārtējo reizi apliecina, ka arī laukos ir izcilas vidusskolas. Piemēram, Špoģu vidusskola aiz sevis atstāj gan daudzas ģimnāzijas, gan lielo pilsētu vidusskolas. Tā bija arī pērn. Šī gan ir visai liela lauku skola ar 17 absolventiem. Punktu ziņā tikai nedaudz atpaliek Pilsrundāles vidusskola, kurai bija vien pieci absolventi.
Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas absolventi vislabāk nokārtojuši matemātikas un latviešu valodas, kā arī angļu valodas un dabaszinību eksāmenu. Jāpiebilst gan, ka latviešu valodā vairāk punktu ieguvis Alojas vidusskolas vienīgais absolvents, bet dabaszinībās rīdziniekiem pogas izgriež Aglonas un Špoģu vidusskolu absolventi. Bet, tā kā šajās skolās bijis daudz mazāks šī eksāmena kārtotāju skaits, saskaņā ar reitinga veidotāju izmantoto metodoloģiju minētās skolas šajā kategorijā atstātas ārpus konkursa. Vēstures eksāmenā vislabāk veicies Jelgavas Valsts ģimnāzijas absolventiem.

http://www.irlv.lv/2015/11/12/latvijas-skolu-reitinga-lideris-nemainigs-rigas-valsts-1-gimnazija

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Senās rotas